Osobní rozvoj: Pracujte aktivně na svých silných stránkách

Na své životní cestě byste rádi zjistili, proč jsou vaši konkurenti úspěšnější než vy a proč dochází k situacím ve vašem životě, které se opakují? Terapie zaměřená na osobní rozvoj vám pomůže plně využít svého potenciálu.

Terapie, kde se o sobě dozvíte nejvíce

Tento druh terapie se zaměřuje na jednotlivé složky vaší osobnosti. Osobní nebo online terapie cílí nejprve na definování, následně na práci s vaší personalitou. Máte tak možnost využít možností, které vám život nabízí a vy je přehlížíte. Profesní kouč vám pomůže najít silné stránky vaší osobnosti a pracovat s tím, abyste je uměli zpozorovat a využít.

Praxe je důležitou součástí každého sezení

Nejedná se samozřejmě o pouhou definici osobnosti. Mnohem více se při terapii cílí na konkrétní případy, ve kterých můžete své silné stránky využívat aktivně. Samozřejmě se bude pracovat také se slabými stránkami vaší osobnosti a s metodami, jak je opět využít ve svůj prospěch. Osobní rozvoj je práce, kterou vykonáte sami na sobě. Nejedná se o externí školení, zde se pracuje skutečně přímo s vámi a s vaší osobností.

Každý má své téma

Každý z nás má predispozice ke svému chování. Když je pochopíte, můžete s nimi začít pracovat. Tím, že si uvědomujete své nastavení z nadhledu, snadněji poznáte vzorce chování také vašich kolegů v práci nebo rodinných příslušníků. Porozumění jejich chování je přirozenou součástí osobního rozvoje.

Zpracujete životní zkušenost

Za pomoci odborníků můžete zpracovat životní zkušenost, která vás formuje. Individuální konzultace zajišťují, že naleznete přesně to, co hledáte. Každý z nás je jedinečný a každý z nás má jiné potřeby. Můžete přečíst svazky knih, ale v žádné se nepíše přímo o vás. Práce s terapeutem vás navede k cestě, kterou se dále vydáte. Osobní rozvoj je práce na silných i slabých stránkách osobnosti.

Publikováno: 01. 07. 2022

Kategorie: Tipy

Autor: Romana Roubalová