Nezařazené

Dříve, než se vydáte na ryby

Rybaření zažilo v době koronaviru nebývalý boom. Možná na tom mělo zásluhu to, že na ryby k vodě se mohlo, ale také určitě i to, že rybaření je spojení sportu, relaxace a pobytu na čerstvém vzduchu. Ve zkratce – máloco je takovým balzámem na nervy, jako právě rybaření.

Před tím, než si vyrazíte poprvé na ryby, budete si muset obstarat povolenku, ale určitě se vám budou hodit i tipy a triky od ostřílených rybářů. Věděli jste například, že se vám, jako rybáři, vyplatí znát dobře počasí?

Mezi počasím a chováním ryb je totiž souvislost. Ryby totiž například neberou, když je větrné počasí. Chcete-li přesto ve větrném podzimním dni vyrazit na ryby, zvolte nějakou klidnou zátoku, kde tolik nefouká.

Určitě se bude předpověď počasí hodit i kvůli tomu, abyste zvolili správné oblečení. Na ryby si určitě pořiďte nepromokavé, vodoodpudivé oblečení. Jistě využijete nejrůznější pláštěnky, pokrývky hlavy, vysoké holínky, ale nezapomeňte ani na polarizační brýle. Slunce, jež se odráží od hladiny, je mnohdy na oči velmi nepříjemné.

Pořídili jste si rybářský člun? Bez dobré znalosti místní vody se na ni nevydávejte bez zkušenějšího kumpána. A opět si prostudujte předpověď – určitě nechcete být na loďce uprostřed rybníka během bouřky.

Rybářské vybavení

Rybařina je hodně o štěstí a o tom, jak vám je sv. Petr nakloněn. Ale můžete mít sebevětší kliku, bez kvalitního rybářského vybavení si můžete o životním úlovku nechat jenom zdát. Zásadní je prut, který je odolný a je vybrán podle ryby, na kterou se právě chystáte. Vlasce a šňůry vám usnadní dostat úlovek z vody. Zapomenout nesmíme ani na dostatečně odolný a rychlý naviják.

Stejně jako připravujete automobil na zimní sezónu, nechte si své vybavení odborně zkontrolovat v servise. Na zimu je uklízejte čisté, dostatečně proschlé, zkontroluje, co vám chybí, abyste byli připraveni na jarní sezónu. Mezitím určitě můžete napsat Ježíškovi, aby vám doplnil výbavu. Vánoce jsou skoro za rohem!

Reklama

Proč je domácí wellness od Wellness Vision nejlepší volbou? Máme odpovědi!

Jak zhubnout a nehladovět?

Nestíháte jíst, nebo vynecháváte svačiny? S KetoMix proteinovými jídly je zhubnout jednoduché.

Začněte žít zdravěji díky:

Korková móda JABEKO

Peněženky a kabelky z portugalského korku, krásné a šetrné k přírodě.

Odpočiňte si na dovolené

Zdravý životní styl je aktuálně v kurzu, je “in” a stále více lidí si uvědomuje význam volného času stráveného s rodinami případně blízkými přáteli. Proto pokud si hledáte místo pro Váš odpočinek během dovolené či víkendového pobytu, neváhejte kliknout na stránky ubytování Vysočina nebo také na oblíbené ubytování Rožnov pod Radhoštěm. Máte si z čeho vybírat – stylové penziony s wellness, útulné chaty u lesa nebo moderní apartmány. Kdekoliv se vybere, dopřejte si procházky v přírodě, detox od elektrosmogu a užívejte si život naplno.