Homeopatika v domácí lékárně

Homeopatika mají své klady, stejně jako mají i své zápory. I proto se tvoří dvě skupiny lidí. Jedna, která jim nevěří a druhá, která na ně nedá dopustit. Pokud směřujete spíše do skupiny druhé, podívejte se s námi na to, jaká lze mít v domácí lékárně.

Allium cepa

Podle názvu asi jenom těžko odhadnete, o jaký lék se jedná o na co je určený. Ty, pro které jsou homeopatické léky jedinou cestou, však mají tento lék i ve své domácí lékárně. Allium cepa je ideálním pomocníkem v případě rýmy. A podle zásad homeopatiky musíme říci, že je v podstatě jedno, o jakou rýmu se jedná. Může jít o tu klasickou, spojenou s nachlazením, stejně jako může jít o rýmu, která je důsledkem alergií.

Oscillococcinum

Určitě vám reklama na tento lék neunikla, jelikož v době chřipkových epidemií je jí plná televize. Oscillococcinum je lékem, který také patří mezi homeopatika. I proto je vhodné mít ho ve své domácí lékárně. K čemu je určený? Je to mnohými doporučovaný pomocník v případě chřipky. A to nejenom jako možnost rychlé léčby, od prvních příznaků. Lze ho využívat i preventivně, v období zvýšených nákaz.

Acidum phosphoricum

Specifikum tohoto homeopatického léku je v tom, že se nezaměřuje na léčbu fyzických problémů. Jedná se o jeden z mála, které jsou zaměřeny na léčbu psychiky. Obecně se dá říci, že je to takzvané antidepresivum. Jelikož se každý může cítit po psychické stránce špatně, je toto homeopatikum další z těch, které je dobré mít doma po ruce.

Hypericum perforatum

Univerzální pomocník při různých bolestech. Jste po úraze? Nebo vás bolí v kříži? Či trpíte bolestmi zad, či máte jiné problémy s pohybovým aparátem? Hypericum perforatum je pomocník, po kterém do své lékárny v případě těchto problémů sáhněte. Mnozí znalci homeopatie ho označují jako jeden ze základních léků, který dokáže pomoci od různých druhů fyzických bolestí.

Publikováno: 18. 01. 2018

Kategorie: Zdraví

Autor: Romana Roubalová