Léky a doplňky stravy

Homeopatika v domácí lékárně

Homeopatika mají své klady, stejně jako mají i své zápory. I proto se tvoří dvě skupiny lidí. Jedna, která jim nevěří a druhá, která na ně nedá dopustit. Pokud směřujete spíše do skupiny druhé, podívejte se s námi na to, jaká lze mít v domácí lékárně.

Allium cepa

Podle názvu asi jenom těžko odhadnete, o jaký lék se jedná o na co je určený. Ty, pro které jsou homeopatické léky jedinou cestou, však mají tento lék i ve své domácí lékárně. Allium cepa je ideálním pomocníkem v případě rýmy. A podle zásad homeopatiky musíme říci, že je v podstatě jedno, o jakou rýmu se jedná. Může jít o tu klasickou, spojenou s nachlazením, stejně jako může jít o rýmu, která je důsledkem alergií.

Oscillococcinum

Určitě vám reklama na tento lék neunikla, jelikož v době chřipkových epidemií je jí plná televize. Oscillococcinum je lékem, který také patří mezi homeopatika. I proto je vhodné mít ho ve své domácí lékárně. K čemu je určený? Je to mnohými doporučovaný pomocník v případě chřipky. A to nejenom jako možnost rychlé léčby, od prvních příznaků. Lze ho využívat i preventivně, v období zvýšených nákaz.

Acidum phosphoricum

Specifikum tohoto homeopatického léku je v tom, že se nezaměřuje na léčbu fyzických problémů. Jedná se o jeden z mála, které jsou zaměřeny na léčbu psychiky. Obecně se dá říci, že je to takzvané antidepresivum. Jelikož se každý může cítit po psychické stránce špatně, je toto homeopatikum další z těch, které je dobré mít doma po ruce.

Hypericum perforatum

Univerzální pomocník při různých bolestech. Jste po úraze? Nebo vás bolí v kříži? Či trpíte bolestmi zad, či máte jiné problémy s pohybovým aparátem? Hypericum perforatum je pomocník, po kterém do své lékárny v případě těchto problémů sáhněte. Mnozí znalci homeopatie ho označují jako jeden ze základních léků, který dokáže pomoci od různých druhů fyzických bolestí.

Začněte žít zdravěji díky:

Odpočiňte si na dovolené

Zdravý životní styl je aktuálně v kurzu, je “in” a stále více lidí si uvědomuje význam volného času stráveného s rodinami případně blízkými přáteli. Proto pokud si hledáte místo pro Váš odpočinek během dovolené či víkendového pobytu, neváhejte kliknout na stránky ubytování Vysočina nebo také na oblíbené ubytování Rožnov pod Radhoštěm. Máte si z čeho vybírat – stylové penziony s wellness, útulné chaty u lesa nebo moderní apartmány. Kdekoliv se vybere, dopřejte si procházky v přírodě, detox od elektrosmogu a užívejte si život naplno.