Jak načerpat nové síly? Jednou z možností je sauna

Moravskoslezská metropole Ostrava není jen industriální oblastí. Naopak se stává oblíbeným turistickým cílem pro unikátní architekturu, přírodní scenérie i bohatou nabídku relaxačních aktivit. Zamířit můžete do wellness v Ostravě, takže si užijete jak svou oblíbenou saunu, tak třeba masáž. Wellness pobyty pro dva jsou pro všechny milovníky rozpálených saun a vašemu tělu nabídnou přesně ten odpočinek, jaký potřebujete. Výhodou tohoto typu saunového světa je, že nemáte k dispozici pouze jeden druh sauny, ale hned několik. Klasická finská sauna s vysokou teplotou a suchým vzduchem samozřejmě nemůže chybět, pokud ale dáváte přednost parním saunám s vyšší vlhkostí, i vy si přijdete na své.

Vyzkoušejte něco nového

Když si výlet dobře naplánujete, může se vám podařit zúčastnit se některého z oblíbených saunových rituálů s vonnými oleji a příjemnou relaxační hudbou v rámci svého wellness pobytu. Připravte se na to, že během těchto rituálů dochází k prudkým změnám teploty. Možná se vám také povede vyzkoušet některou speciální saunu, například tropickou nebo – příznačně pro Ostravu – hornickou saunu. Vždy se ale nejprve dobře seznamte s pravidly, v některých saunách je zakázáno mluvit nebo produkovat jakýkoliv zvuk.

Nemusíte jen do sauny

Není dlouhé saunování nic pro vás? Wellness pobyt vám zpestří vířivka s příjemně teplou vodou a uvolňujícími bublinkami, které působí jako masáž. Je na vás, zda zvolíte spíš komornější vnitřní prostory, nebo se relaxaci oddáte ve venkovní vířivce s dobrým pitím v ruce. A co může být lepšího než zakončit den odpočinkem v pohodlném lehátku na čerstvém vzduchu? I masáže v Ostravě ale mají své nezapomenutelné kouzlo. Vyberte si takovou, která nejlépe uleví vašim problémům. Základem je relaxační masáž, která uvolní zatuhlé svaly, proč ale nevyzkoušet třeba baňkovou masáž nebo masáž lávovými kameny? Jako po návratu z dovolené si budete připadat po havajské masáži. Užijte si svůj den přesně podle svých představ.

Publikováno: 01. 07. 2022

Kategorie: Wellness

Autor: Romana Roubalová