Léky a doplňky stravy

Jakou roli v organismu hraje hořčík?

Když nám v těle chybí vitaminy, stopové prvky, kyseliny, rychle to poznáme na svém zdraví. Zdravou stravou se spousta těchto drobečků nedá dostatečně zásobit. Navíc některé si vyrábí naše tělo samo, např. vitamin D za pomoci slunečního svitu. A přesto většině našinců vitamin D chybí. Jak je to ale s hořčíkem? A co když jej není v těle dost?

Dej si hořčík

Hořčík je poměrně často zmiňovaný mezi mladými i staršími. Může za to hlavně jeho široké pole působnosti. Díky němu nám správně fungují svaly a nervový systém. Také pomáhá zmírnit únavu, podporuje imunitní systém, napomáhá ke zdravým zubům i kostem. Velmi často si na něj vzpomeneme např. při svalových křečích nebo „cukání“ v očním víčku či kdekoli na těle. I v těhotenství bývá užívání hořčíku doporučováno v případě, že ženě tvrdne bříško.

Užívání magnézia přispívá ke správné činnosti kosterního svalstva, srdečního svalu, svalů trávicího traktu. Potřebujeme jej pro každodenní činnost svalů i ke správné funkci nervového systému. Také podporuje anabolické procesy, a dokonce zlepšuje duševní rovnováhu.

Dopřejte si kvalitní hořčík

Tak jako je to se vším, i doplňky stravy je možné koupit v různé kvalitě. Špičkové zboží, na které se můžete spolehnout, nabízí allnutrition.cz. Kupříkladu hořčík si můžete vybrat hned ze třech variant. MAG B6 v balení s 30 kapslemi, MGB6 SHOCK SHOT v balení 80 ml a MAG-VIT D3+K2 v balení o 30 kapslích.

Kromě magnézia si můžete doplnit i minerální látky jako zinek nebo kalcium. Obsahují i další vitaminy, aby se vše potřebné z tablety ideálně a co nejlépe vstřebávalo do našeho organismu.

Nenechte se trápit nepříjemnými křečemi v lýtkách, nebo únavou. Vyzkoušejte doplnit hořčík a uvidíte, jak tělo zareaguje. Navíc teď na allnutrition.cz získáte při objednávce nad 299 Kč slevu 15 % a dopravu zdarma.

Začněte žít zdravěji díky:

Odpočiňte si na dovolené

Zdravý životní styl je aktuálně v kurzu, je “in” a stále více lidí si uvědomuje význam volného času stráveného s rodinami případně blízkými přáteli. Proto pokud si hledáte místo pro Váš odpočinek během dovolené či víkendového pobytu, neváhejte kliknout na stránky ubytování Vysočina nebo také na oblíbené ubytování Rožnov pod Radhoštěm. Máte si z čeho vybírat – stylové penziony s wellness, útulné chaty u lesa nebo moderní apartmány. Kdekoliv se vybere, dopřejte si procházky v přírodě, detox od elektrosmogu a užívejte si život naplno.