Jakou roli v organismu hraje hořčík?

Když nám v těle chybí vitaminy, stopové prvky, kyseliny, rychle to poznáme na svém zdraví. Zdravou stravou se spousta těchto drobečků nedá dostatečně zásobit. Navíc některé si vyrábí naše tělo samo, např. vitamin D za pomoci slunečního svitu. A přesto většině našinců vitamin D chybí. Jak je to ale s hořčíkem? A co když jej není v těle dost?

Dej si hořčík

Hořčík je poměrně často zmiňovaný mezi mladými i staršími. Může za to hlavně jeho široké pole působnosti. Díky němu nám správně fungují svaly a nervový systém. Také pomáhá zmírnit únavu, podporuje imunitní systém, napomáhá ke zdravým zubům i kostem. Velmi často si na něj vzpomeneme např. při svalových křečích nebo „cukání“ v očním víčku či kdekoli na těle. I v těhotenství bývá užívání hořčíku doporučováno v případě, že ženě tvrdne bříško. Užívání magnézia přispívá ke správné činnosti kosterního svalstva, srdečního svalu, svalů trávicího traktu. Potřebujeme jej pro každodenní činnost svalů i ke správné funkci nervového systému. Také podporuje anabolické procesy, a dokonce zlepšuje duševní rovnováhu.

Dopřejte si kvalitní hořčík

Tak jako je to se vším, i doplňky stravy je možné koupit v různé kvalitě. Špičkové zboží, na které se můžete spolehnout, nabízí allnutrition.cz. Kupříkladu hořčík si můžete vybrat hned ze třech variant. MAG B6 v balení s 30 kapslemi, MGB6 SHOCK SHOT v balení 80 ml a MAG-VIT D3+K2 v balení o 30 kapslích. Kromě magnézia si můžete doplnit i minerální látky jako zinek nebo kalcium. Obsahují i další vitaminy, aby se vše potřebné z tablety ideálně a co nejlépe vstřebávalo do našeho organismu. Nenechte se trápit nepříjemnými křečemi v lýtkách, nebo únavou. Vyzkoušejte doplnit hořčík a uvidíte, jak tělo zareaguje. Navíc teď na allnutrition.cz získáte při objednávce nad 299 Kč slevu 15 % a dopravu zdarma.

Publikováno: 21. 09. 2021

Kategorie: Zdraví

Autor: Romana Roubalová