Nenáviděné akné: Jak se ho konečně zbavit aneb Tipy, které fungují!

Statistiky hovoří jasně. Akné je nejčastějším kožním onemocněním a nejvíce postihuje dívky ve věku 16 – 17 let a chlapce ve věku 18 – 19 let. Zhruba u deseti procent postižených přetrvává až do dospělosti. Z průzkumu British Skin Foundation s ním bojuje cca 80 % populace ve věku od 11 do 30 let a 20 % dokonce dohnalo k myšlenkám na sebevraždu. Odborníci potvrzují, že v případě dlouhodobě neúspěšné léčby může dotyčného skutečně vážně poznamenat po psychické stránce a působit mu spoustu problémů v každodenním životě. K hlavním příčinám patří hormonální nerovnováha, nezdravý životní styl a nedostatečná hygiena.

Udržujte pleť čistou

Jak se zbavit akné snadno a rychle? Jedním z klíčů k trvale pěkné pleti a samozřejmě i prevence tvorby akné je pravidelné čištění. Mělo by probíhat každý den ráno i večer, případně častěji dle potřeby. Než ulehnete do postele, zbavte se make-upu, líčidel, ale také nečistot z ovzduší (prach, těžké kovy…). Očista by měla být důkladná, hloubková. Ráno z pleti odstraňte pot, maz a nečistoty, které vyloučila během noční regenerace. Pokud vám čištění pleti běžnými odličovadly trvá příliš dlouho a nedaří se vám dosáhnout očekávaného stupně vyčištění, vyzkoušejte micelární vodu Sébium H2O od Biodermy. Umožňuje rychlé a snadné čištění bez nutnosti oplachování kohoutkovou vodou.

Udržujte čisté i ruce

Na stavu pokožky se velkou měrou podílí i nečistoty, které se na ní dostávají vždy, když se dotknete tváře. Snažte se proto ruce udržovat v čistotě a omezte kontakt s tváří na minimum. Jinými slovy: když to nebude nutné, zbytečně si nesahejte na obličej, mohli byste si na něj zanést bakterie.

Akné se nemačká

Zahnisaný rudý bolák nechce mít na obličeji nikdo, ale vězte, že vymačkáváním léčbu akné rozhodně neurychlíte. Popravdě dosáhnete pravého opaku – neodborným zásahem zánět rozšíříte a v případě opakovaného vymačkávání zůstane na místě pupínku jizvička.

Používejte krém na mastnou pleť

Pořiďte si kvalitní krém na mastnou pokožku, který eliminuje nedokonalosti a černé tečky tím, že vyřeší nejen následky, ale i příčiny problémů. Dobrou volbou je Sébium Global od Biodermy – využívá nejnovějších dermatologických poznatků a eliminuje tvorbu akné na biologické úrovni. Obsahuje unikátní patentované složky a garantuje vynikající výsledky s dlouhodobým efektem. Čemu byste se naopak měli zcela vyhnout, jsou krémy způsobující úplně vysušení pleti. Používáním takových přípravků pokožku stimulujete k ještě intenzivnější tvorbě mazu. Vhodné nejsou ani produkty s obsahem alkoholu.

Uvolněte se a žijte zdravěji

Nezapomeňte, že stav pokožky reflektuje životní styl. Kdo holduje alkoholu, kouří a nedbá na příjem všech důležitých živin, musí počítat s tím, že pleť nebude nikdy zdravá. Možná máte nejvyšší čas, přehodnotit dosavadní přístup k životosprávě. Vyřaďte z jídelníčku potraviny s obsahem jednoduchých cukrů a nezdravých tuků, dodržujte pitný režim, přestaňte s nezdravými zlozvyky a výsledky se zaručeně dostaví! A ještě něco – vyhýbejte se zbytečnému stresu, který také nepřímo způsobuje tvorbu akné. Držíme palce.

Publikováno: 01. 11. 2019

Kategorie: Tipy

Autor: Romana Roubalová