o musíte u sebe mít, když jedete na dovolenou na kole

Poslední dobou je velmi oblíbené jezdit na dovolenou s kolem a není divu, neboť kolo je výborným prostředek, díky kterému se dostanete téměř kdekoliv, můžete objevovat kouzelná místa a ke všemu děláte něco pro své zdraví. Abyste si dovolenou opravdu užili, musíte být připraveni na všechno.

Co když píchnete?

Pokud jste se rozhodli pro dovolenou na kole, musíte myslet i na to, že vám po cestě může například spadnout řetěz, píchnout kolo a podobně. Takové neštěstí může pořádně zkazit náladu, ovšem když máte u sebe sadu na opravdu kola, tak si všechno rychle a jednoduše můžete spravit a během chvilky můžete ve výletu spokojeně pokračovat.

Co všechno potřebuji?

Sada na opravdu kola většinou obsahuje vše, co budete potřebovat na nejběžnější opravy, jako je multifunkční klíč, lepení na horské kolo a v některých sadách jsou také bombičky, pomocí kterých můžete kolo dofouknout. V případě, že mnohem raději jezdíte polními nebo lesními stezkami, určitě se vám bude hodit i pumpička, protože tou si můžete kdekoliv kolo dofouknout. Výhodou je, že pumpičky bývají poměrně malé, takže si je můžete pohodlně sbalit nebo dát přímo na kolo a ani nepoznáte, že ji vezete.

Všechno po ruce

Je důležité, abyste měli sebou na cestách minimálně lepení na jízdní kolo, ale ideálně sadu na opravu kola. Ovšem je velice důležité, kam sadu umístíte, protože když ji hodíte někde na spodek batohu nebo ji necháte na ubytování, tak vám nepomůže, nejlepší je mít nářadí na kolo přímo na kole, v kapsičce pod sedátkem nebo podobně, aby bylo stále po ruce.

Nářadí, které se hodí nejen na dovolené

Jestliže si údržbu kola po zimě chcete udělat sami, pak byste k tomu měli mít patřičné nářadí. V takovém případě vám nebude stačit sada na opravdu kola, ale budete potřebovat příslušenství jako je čistička řetězů, nýtovač řetězů a samozřejmě nezapomínejte ani na brzdy, které jsou velice důležité. Pokud si nejste jistí, že údržbu nezvládnete sami, můžete kolo odvést do cykloservisu, ovšem jestli máte doma veškeré vybavení, můžete se do toho pustit, není to nic složitého.

Publikováno: 19. 07. 2021

Kategorie: Tipy

Autor: Romana Roubalová