Jak zlepšit držení svého těla

Většinu z nás ani nenapadne, že držíme své tělo v nesprávné pozici. Řešit to začínáme, až jsou naše záda přetížená, bolí nás a my máme pocit, že se nedokážeme pohnout. Zajímejte se o to, co dělat pro správné držení těla a vyhněte se tak nepříjemnému trápení a bolesti zad.

Posilování není jen pro kulturisty

Pokud si myslíte, že když budete posilovat, vypracujete na svém těle jen svaly, jste na omylu. Posilování vám pomáhá držet správně tělo, posiluje střed těla, který je důležitý k tomu, aby vás nic nebolelo. Nemusíte zvedat velké váhy ani se snažit cvičit s těžkými činkami, klidně můžete posilovat s vlastní váhou, případně s malými činkami, kdy cvičení v několika sériích opakujete. Najděte si vhodná cvičení na posilování zad a již po měsíci si všimnete prvních změn.

Jóga vás bude bavit

Mezi nejoblíbenější cvičení na posílení zad patří jóga. Díky ní získáte potřebnou sílu, ohebnost a navíc zvýšíte svou fyzickou kondici. Jógu můžete cvičit každý den. Její výhodou je také to, že si skvěle vyčistíte hlavu a dopřejte si potřebnou relaxaci. Jógu navíc můžete cvičit jak doma, tak venku. Klidně i na dovolené nebo třeba na víkendu u rodičů.

Pravda o spodním prádle překvapí

Málokdo ví, že správné držení těla ovlivňuje i naše oblečení. Velkou roli v tom hraje dámské a pánské spodní prádlo. Pokud chcete, abyste vypadali dobře, tak si vždy vyberte správnou velikost spodního prádla. Zajímejte se také o střih a materiál. Například bavlněné dámské kalhotky nebo pánské bavlněné trenýrky, které vám padnou, podpoří správné držení těla a budete tak vypadat vyšší i štíhlejší.

Začněte co nejdříve

Začněte svá záda posilovat a cvičit co nejdříve. Ještě důležitější je to v případě, že máte sedavé zaměstnání a za počítačem trávíte opravdu velké množství času. Špatný způsob sezení i hrbení se, budou mít za následek, že vás záda začnou bolet a následná náprava už nebude tak lehká.

Vyzkoušejte plavání

Skvělou činností je také plavání, kdy protáhnete všechny svaly na těle, uvolníte se a navíc voda dokáže smýt všechny vaše problémy a starosti. Všimli jste si, že ve vodě většinou zapomenete na to, co vás trápí, že se vám například nedaří v práci a ulevíte i svému středu těla. Uvědomte si, že záda jsou tím, co v každodenním životě nejvíce namáháte a dopřejte jim zaslouženou péči.

Publikováno: 20. 03. 2020

Kategorie: Fitness

Autor: Romana Roubalová