Cvičení a pohyb

Časté dilema začátečníků: Jak často chodit do posilovny, aby měly tréninky smysl?

Rozhodli jste se, že uděláte něco se svou fyzičkou a začnete chodit do posilovny? Bezesporu správné rozhodnutí, nicméně výsledky především na správné četnosti, délce a skladbě tréninku. Jinými slovy – rozhodně není jedno, zda budete do posilovny docházet nahodile bez jakéhokoliv systému. Následující odborné rady nám poskytli profesionální sportovci z Kentoya Fitness (oblíbená posilovna v Praze 10).

Odborníci se shodují na tom, že posilování špatným systémem nejenže nevede k viditelným výsledkům – navíc se nedostaví ani potřebná motivace a je pravděpodobné, že se daný jedinec zařadí k “odpadlíkům”, kteří na cvičení brzy zanevřeli. Proto je důležité průběžné vzdělávání a hledání relevantních informací. Čím více se o posilování dozvíte, tím spíše dosáhnete zlepšení tělesné stránky.

Provozujete-li kromě posilování jiný, hlavní sport a do fitcentra docházíte pouze proto, abyste doladili kondici, pak stačí, když budete cvičit dvakrát týdně a během sezóny třikrát týdně.

Chcete-li si udržet dobrou fyzickou kondici, absolvujte tři tréninky týdně. V případě nedostatku času můžete frekvenci snížit na dva tréninky za týden. To samé platí také pro trénování s cílem redukce podkožního tuku – tři tréninky bývají plně dostačující. Redukční trénink trvá cca 45 minut a skládá se z posilovací a aerobní fáze. Ve volných dnech si tělo odpočine a zregeneruje se.

Jinak je tomu u lidí se silnou motivaci a touhou po nabrání svalové hmoty. Tito jedinci ještě příliš dobře neznají své tělo a rychlost obnovy namožených svalů a většinou se snaží cvičit každý den, a to navíc déle, než je vhodné. Odborníci z Kentoya Fitness centrum Praha 10 však čtyři tréninky týdně doporučují pouze pokročilým kulturistům. Výhodou četnějších tréninků je zkrácení doby na 45 minut. Délka objemového tréninku by určitě neměla být větší. Přesto je i pro pokročilé kulturisty vhodnější trénovat intenzivněji a pouze třikrát týdně. A pětkrát za týden si mohou dovolit trénovat pouze profesionální kulturisté s vynikající regenerací danou geneticky.

Obecně je tedy optimální frekvence tréninku třikrát za týden s tím, že pokud nestihnete trénink v pondělí, můžete ho zařadit na úterý, a přesto za týden stihnete všechny plánované návštěvy posilovny.

Přidat komentář

Klikni a přidejte komentář

Reklama

Proč je domácí wellness od Wellness Vision nejlepší volbou? Máme odpovědi!

Jak zhubnout a nehladovět?

Nestíháte jíst, nebo vynecháváte svačiny? S KetoMix proteinovými jídly je zhubnout jednoduché.

Začněte žít zdravěji díky:

Korková móda JABEKO

Peněženky a kabelky z portugalského korku, krásné a šetrné k přírodě.

Odpočiňte si na dovolené

Zdravý životní styl je aktuálně v kurzu, je “in” a stále více lidí si uvědomuje význam volného času stráveného s rodinami případně blízkými přáteli. Proto pokud si hledáte místo pro Váš odpočinek během dovolené či víkendového pobytu, neváhejte kliknout na stránky ubytování Vysočina nebo také na oblíbené ubytování Rožnov pod Radhoštěm. Máte si z čeho vybírat – stylové penziony s wellness, útulné chaty u lesa nebo moderní apartmány. Kdekoliv se vybere, dopřejte si procházky v přírodě, detox od elektrosmogu a užívejte si život naplno.