Strava

Zdraví, to je synonymum pro olivový olej ze středomořských oblastí

Máte chuť dopřát si něco lepšího, užít si kvalitu, kterou jste doma na stole ještě neměli k dispozici? Němci, Rakušané nebo Američané už ho dobře znají a nyní míří i do našich kuchyní. Takže pokud máte rádi špičkové suroviny na vaření, čtěte dál. Chorvatský prémiový olivový olej CHIAVALON je totiž sběratelem prestižních cen, kde nechybí ani zlaté medaile z nejprestižnějších světových soutěží. Když jej ochutnáte, zjistíte, jak je rozdílná chuť a aroma prémiových olivových olejů oproti masové produkci pro supermarkety.

Dopřejte si skvělou chuť a porci zdraví

Výborně chutná a dopřeje na talíři plnou porci zdraví. Přesně o tom je olivový olej prémiové kvality, který je doma už i ve středoevropské kuchyni. Civilizační choroby se vám vyhnou, pohladíte střeva i játra, vychutnáte si o třídu lepší vůni u oblíbených jídel, než na jakou jste byli dříve zvyklí. Vždyť kuchyně je o tom, že neustále objevujete něco nového, že? Může se s ním smažit i za vysokých teplot, dosahujících až hranice 200 stupňů Celsia. Extra panenský olivový olej voní po bylinkách nebo zralém ovoci a mimochodem, když do jídla navíc nějaké bylinky přidáte – dosáhnete mnohem vyššího efektu pro zdraví. To už za zkoušku rozhodně stojí, že?

Olivový olej zná lidstvo už celá tisíciletí a nejedna ze středomořských kultur jej využívala i k různým náboženským obřadům – měl tedy mimořádnou cenu, která se někdy dala vyvážit jen zlatem. To vše bez poznatků moderní vědy, která olivy a olej z nich bere jako základ zdravé výživy bez ohledu na věk nebo zdravotní problémy jako je diabetes a obezita. Pokud jej chcete vyzkoušet, nespokojujte se s žádnou druhou ligou, olejem z pokrutin nebo tak podobně. Raději si přineste do kuchyně malou lahvičku, za kterou stojí chorvatská firma Chiavalon. Vybírat můžete z pěti různých variant. Jemný olivový olej Chiavalon Romano se hodí na přípravu ryb, vynikající Chiavalon Ex Albis je skvělý k těstovinám a rizotu. Nejpikantnější Chiavalon Atilio si zase nejlépe rozumí s masem a steaky. Stačí jen říct, na co zrovna máte chuť!

Začněte žít zdravěji díky:

Odpočiňte si na dovolené

Zdravý životní styl je aktuálně v kurzu, je “in” a stále více lidí si uvědomuje význam volného času stráveného s rodinami případně blízkými přáteli. Proto pokud si hledáte místo pro Váš odpočinek během dovolené či víkendového pobytu, neváhejte kliknout na stránky ubytování Vysočina nebo také na oblíbené ubytování Rožnov pod Radhoštěm. Máte si z čeho vybírat – stylové penziony s wellness, útulné chaty u lesa nebo moderní apartmány. Kdekoliv se vybere, dopřejte si procházky v přírodě, detox od elektrosmogu a užívejte si život naplno.