Tipy a rady

Kolik vody bychom měli vypít v letních měsících?

Při letních teplotách se spotřeba vody v našem těle samozřejmě zvyšuje. Kolik bychom měli správně vypít, abychom tělu dodali potřebnou hydrataci a mohli se těšit z dobré funkce jednotlivých orgánů?

Obligátní dva litry

Ještě, než začne náš výčet toho, kolik bychom měli v létě správně konzumovat vody, měli bychom připomenout, že si můžete zajistit i jinou alternativu. Generátor vodíkové vody se totiž umí postarat o výrobu vody, která dokáže mnohem rychleji prostupovat našimi buňkami, a která hydratuje naše tělo až šestkrát více než obyčejná voda z kohoutku. Alkalická ionizovaná voda tedy bude stačit v běžném objemu dvou litrů denně. Nemusíte zvyšovat dávky ani v létě.

Do hry vstupují základní faktory

Během roku bychom měli vypít opravdu minimálně doporučené množství dvou litrů vody denně. Přesněji řečeno u mužů se doporučuje 2,4 litrů vody, u žen 2,2 litrů. To je základ, do kterého se počítá také voda z polévek, šťavnatého ovoce a zeleniny, a všechny nápoje, které vypijeme. Následně ale musíme zvýšit množství přijímané vody v případě, kdy se naše tělo setkává s dalšími faktory. O sklenici více bychom si měli dát:

  • když je venku teplo,
  • když za sebou máme fyzicky náročnou aktivitu,
  • když za sebou máme psychicky vypjatý den,
  • když se více potíme,
  • nebo když jsme nemocní a máme horečku.

Co z toho vyplývá

Odborníci doporučují vypít alespoň sklenici navíc vždy, když se věnujete fyzicky náročné aktivitě déle než jednu hodinu. Když k tomu přičteme již zmíněné body, vyjde nám číslo, které by mohlo být vcelku překvapivé. V běžném dni se nám ale podaří toto množství vypít i proto, že si jej rozložíme na celý den.

Naše tělo nám dává signál k tomu, abychom se napili, když ztratí zhruba jedno procento obsahu vody. Již v té době pociťujeme žízeň. V létě bychom měli přijímat buď kvalitní ionizovanou vodu, nebo zvýšit příjem tekutin až o litr.

Začněte žít zdravěji díky:

Odpočiňte si na dovolené

Zdravý životní styl je aktuálně v kurzu, je “in” a stále více lidí si uvědomuje význam volného času stráveného s rodinami případně blízkými přáteli. Proto pokud si hledáte místo pro Váš odpočinek během dovolené či víkendového pobytu, neváhejte kliknout na stránky ubytování Vysočina nebo také na oblíbené ubytování Rožnov pod Radhoštěm. Máte si z čeho vybírat – stylové penziony s wellness, útulné chaty u lesa nebo moderní apartmány. Kdekoliv se vybere, dopřejte si procházky v přírodě, detox od elektrosmogu a užívejte si život naplno.