Kolik vody bychom měli vypít v letních měsících?

Při letních teplotách se spotřeba vody v našem těle samozřejmě zvyšuje. Kolik bychom měli správně vypít, abychom tělu dodali potřebnou hydrataci a mohli se těšit z dobré funkce jednotlivých orgánů?

Obligátní dva litry

Ještě, než začne náš výčet toho, kolik bychom měli v létě správně konzumovat vody, měli bychom připomenout, že si můžete zajistit i jinou alternativu. Generátor vodíkové vody se totiž umí postarat o výrobu vody, která dokáže mnohem rychleji prostupovat našimi buňkami, a která hydratuje naše tělo až šestkrát více než obyčejná voda z kohoutku. Alkalická ionizovaná voda tedy bude stačit v běžném objemu dvou litrů denně. Nemusíte zvyšovat dávky ani v létě.

Do hry vstupují základní faktory

Během roku bychom měli vypít opravdu minimálně doporučené množství dvou litrů vody denně. Přesněji řečeno u mužů se doporučuje 2,4 litrů vody, u žen 2,2 litrů. To je základ, do kterého se počítá také voda z polévek, šťavnatého ovoce a zeleniny, a všechny nápoje, které vypijeme. Následně ale musíme zvýšit množství přijímané vody v případě, kdy se naše tělo setkává s dalšími faktory. O sklenici více bychom si měli dát:
  • když je venku teplo,
  • když za sebou máme fyzicky náročnou aktivitu,
  • když za sebou máme psychicky vypjatý den,
  • když se více potíme,
  • nebo když jsme nemocní a máme horečku.

Co z toho vyplývá

Odborníci doporučují vypít alespoň sklenici navíc vždy, když se věnujete fyzicky náročné aktivitě déle než jednu hodinu. Když k tomu přičteme již zmíněné body, vyjde nám číslo, které by mohlo být vcelku překvapivé. V běžném dni se nám ale podaří toto množství vypít i proto, že si jej rozložíme na celý den. Naše tělo nám dává signál k tomu, abychom se napili, když ztratí zhruba jedno procento obsahu vody. Již v té době pociťujeme žízeň. V létě bychom měli přijímat buď kvalitní ionizovanou vodu, nebo zvýšit příjem tekutin až o litr.

Publikováno: 01. 07. 2022

Kategorie: Tipy

Autor: Romana Roubalová