Tipy a rady

Inspirujte se ekologickým stylem oblékání

Určitě už jste slyšeli o udržitelném stylu oblékání. Jedná se o ekologickou módu, která se vyrábí z přírodních materiálů. Pokud chcete udělat krok k přírodě a životnímu prostředí, inspirujte se pomalými a malými krůčky, které vás posunou na vaší cestě.

Jak vybírat oblečení

Pokud jste se inspirovali ekologickým způsobem života, vybírejte si chytře i oblečení. Zajímejte se o kvalitní a přírodní materiály, které dlouho vydrží a pořád vypadají jako nové. Oblečení vybírejte podle toho, co se hodí do vašeho šatníku, podle správné velikosti a střihu, který vám padne.

Nákupy z druhé ruky

Zajímavou alternativou, kde koupit oblečení jsou různé bleší trhy, secondhandy, případně burzy a výprodeje. Na těchto místech mnohdy najdete opravdu kvalitní a značkové kousky oblečení, za dostupnou cenu. Navíc tak dáte oblečení nový život a druhou šanci. Při nákupu z druhé ruky koupíte i kvalitní obuv, kabelku a jiné doplňky k oblečení, například šály, šátky nebo třeba kravaty.

Kvalitní spodní prádlo

Co se týká dámského a pánského spodního prádla, tak jej vždy kupujte nové. Tenhle druh svršku si ve výprodeji nepořizujte. Samozřejmě se můžete opět zaměřit na ekologický styl oblékání a vybrat bavlněné kalhotky nebo pánské bavlněné trenýrky.

Proč vybrat přírodní materiály

Přírodní materiály budou šetrné k vaší kůži a hodí se i pro alergiky. Pokud vás trápí ekzémy, vyrážky nebo máte jiné problémy s kůží, spodní prádlo je tím prvním, co vás ovlivňuje. Dámské i pánské spodní prádlo máte oblečené celý den, mnohdy jej používáte na sport, občas také jako pyžamo.

Jak pomáháte

Tím, že si pořídíte oblečení z druhé ruky, tak mu dáte nový život. Můžete se domluvit například s kamarádkami a uspořádat si společně malý bazar oblečení. Každá vezmete něco, co už nenosíte nebo se vám nelíbí a společně si oblečení vyzkoušíte a navzájem si jej vyměníte nebo odkoupíte.

Ekologický styl života

Kromě chytrého nakupování oblečení se zaměřte i na ostatní odvětví. Pro ekologičtější život se vyhýbejte polotovarům a průmyslově zpracovaným potravinám. Sáhněte raději po potravinách od regionálních zemědělců. Zajímejte se o ochranu životního prostředí a zkuste se sami zapříčinit o to, aby se vám i vaší rodině lépe žilo.

Začněte žít zdravěji díky:

Odpočiňte si na dovolené

Zdravý životní styl je aktuálně v kurzu, je “in” a stále více lidí si uvědomuje význam volného času stráveného s rodinami případně blízkými přáteli. Proto pokud si hledáte místo pro Váš odpočinek během dovolené či víkendového pobytu, neváhejte kliknout na stránky ubytování Vysočina nebo také na oblíbené ubytování Rožnov pod Radhoštěm. Máte si z čeho vybírat – stylové penziony s wellness, útulné chaty u lesa nebo moderní apartmány. Kdekoliv se vybere, dopřejte si procházky v přírodě, detox od elektrosmogu a užívejte si život naplno.