Inspirujte se ekologickým stylem oblékání

Určitě už jste slyšeli o udržitelném stylu oblékání. Jedná se o ekologickou módu, která se vyrábí z přírodních materiálů. Pokud chcete udělat krok k přírodě a životnímu prostředí, inspirujte se pomalými a malými krůčky, které vás posunou na vaší cestě.

Jak vybírat oblečení

Pokud jste se inspirovali ekologickým způsobem života, vybírejte si chytře i oblečení. Zajímejte se o kvalitní a přírodní materiály, které dlouho vydrží a pořád vypadají jako nové. Oblečení vybírejte podle toho, co se hodí do vašeho šatníku, podle správné velikosti a střihu, který vám padne.

Nákupy z druhé ruky

Zajímavou alternativou, kde koupit oblečení jsou různé bleší trhy, secondhandy, případně burzy a výprodeje. Na těchto místech mnohdy najdete opravdu kvalitní a značkové kousky oblečení, za dostupnou cenu. Navíc tak dáte oblečení nový život a druhou šanci. Při nákupu z druhé ruky koupíte i kvalitní obuv, kabelku a jiné doplňky k oblečení, například šály, šátky nebo třeba kravaty.

Kvalitní spodní prádlo

Co se týká dámského a pánského spodního prádla, tak jej vždy kupujte nové. Tenhle druh svršku si ve výprodeji nepořizujte. Samozřejmě se můžete opět zaměřit na ekologický styl oblékání a vybrat bavlněné kalhotky nebo pánské bavlněné trenýrky.

Proč vybrat přírodní materiály

Přírodní materiály budou šetrné k vaší kůži a hodí se i pro alergiky. Pokud vás trápí ekzémy, vyrážky nebo máte jiné problémy s kůží, spodní prádlo je tím prvním, co vás ovlivňuje. Dámské i pánské spodní prádlo máte oblečené celý den, mnohdy jej používáte na sport, občas také jako pyžamo.

Jak pomáháte

Tím, že si pořídíte oblečení z druhé ruky, tak mu dáte nový život. Můžete se domluvit například s kamarádkami a uspořádat si společně malý bazar oblečení. Každá vezmete něco, co už nenosíte nebo se vám nelíbí a společně si oblečení vyzkoušíte a navzájem si jej vyměníte nebo odkoupíte.

Ekologický styl života

Kromě chytrého nakupování oblečení se zaměřte i na ostatní odvětví. Pro ekologičtější život se vyhýbejte polotovarům a průmyslově zpracovaným potravinám. Sáhněte raději po potravinách od regionálních zemědělců. Zajímejte se o ochranu životního prostředí a zkuste se sami zapříčinit o to, aby se vám i vaší rodině lépe žilo.

Publikováno: 30. 06. 2020

Kategorie: Tipy

Autor: Romana Roubalová