Tipy a rady

Zbavte se vlhkosti v interiéru efektivněji. Víme, jak na to

Vlhkost je prevít – decimuje stavební materiál i naše zdraví. Pokud jsou vaše zdiva nasáklé vodou, nečekejte, až se na nich objeví plíseň a pusťte se do práce. Máme pro vás několik skvělých tipů, jak se vlhkosti zbavíte mnohem rychleji, než kdybyste pouze spustili odvlhčovač a o nic víc se nestarali.

Efektivita vysoušení zdiva jde ruku v ruce s několika jednoduchými pravidly. Prvním je správné umístění odvlhčovače – umístěte ho do středu místnosti a v dostatečné vzdálenosti od zdroje tepla. Minimální vzdálenost vysoušeče od zdi by měla být 1 m.

Zároveň zvažte kombinaci vysoušeče a mobilního topidla. Samotná topidla lze používat k vysoušení zdiva i samostatně, tedy bez odvlhčovače, nicméně je třeba počítat s tím, že stěny vysuší pouze na povrchu. Navíc je nezbytné větrání. Nespornou výhodou odvlhčovače je fakt, že při provozu nevyžaduje větrání a vlhkost odvádí i ze spodních vrstev – je tedy efektivnější i úspornější. Pakliže se při vysoušení rozhodnete použít obojí (kondenzační odvlhčovač i mobilní topidlo), dosáhnete ještě větší efektivity.

Dalším způsobem, jak zvýšit účinnost odvlhčovače, je pravidelné vylévání kondenzátu z nádobky – po naplnění se zařízení automaticky vypne a dochází k prodlevě.

Naprostou samozřejmostí by mělo být používání vysoušeče vzduchu v souladu s instrukcemi v manuálu, jak uvádí výrobce. Skladování a transport zařízení by mělo probíhat v horizontální poloze. Než přístroj poprvé spustíte, nechte ho „aklimatizovat“ po dobu cca jedné hodiny v místnosti, kterou se chystáte zbavit nadměrné vlhkosti.

Špičkové odvlhčovače vzduchu a horkovzdušné agregáty najdete v nabídce zavedeného prodejce eprofi.cz .s.r.o. Prohlédnout si je můžete na odvlhcovace.info a na profesionalni-topidla.cz.

Začněte žít zdravěji díky:

Odpočiňte si na dovolené

Zdravý životní styl je aktuálně v kurzu, je “in” a stále více lidí si uvědomuje význam volného času stráveného s rodinami případně blízkými přáteli. Proto pokud si hledáte místo pro Váš odpočinek během dovolené či víkendového pobytu, neváhejte kliknout na stránky ubytování Vysočina nebo také na oblíbené ubytování Rožnov pod Radhoštěm. Máte si z čeho vybírat – stylové penziony s wellness, útulné chaty u lesa nebo moderní apartmány. Kdekoliv se vybere, dopřejte si procházky v přírodě, detox od elektrosmogu a užívejte si život naplno.