Léky a doplňky stravy

Co je tri-magnesium dicitrát?

Hořčík patří mezi nejdůležitější minerální prvky, které naše tělo potřebuje ke správnému fungování. Neobejde se samozřejmě i bez mnoha dalších, hořčíku má však mnoho lidí málo a je nutné ho doplňovat.

Většina lidí si na hořčík vzpomene až tehdy, kdy se v noci budí kvůli křečím. Pak teprve navýší příjem hořčíku, ten však neovlivňuje jen křeče, ale i mnoho dalších funkcí. Podílí se na stovkách enzymatických reakcí, zajišťuje správné fungování svalů a nervového systému, ovlivňuje i neurologické funkce či tvorbu kostí. Působí preventivně proti migrénám, reguluje cukrovku, posiluje zuby a kosti, upravuje srdeční rytmus a podporuje imunitu. Nedostatek hořčíku se projevuje nejen křečemi, ale také bolestmi hlavy, brněním končetin, srdeční arytmií, nespavostí nebo depresemi.

Doporučená denní dávka hořčíku je 300 – 400 mg, jedná se však jen o orientační údaj. Nároky na jeho potřebu se zvyšují s ohledem na mnoho faktorů, jako je psychické vytížení, stres, nemoc, životní prostředí i fyzickou únavu. Na jeho nedostatek má negativní vliv i životní styl, především konzumace alkoholu, sladkých jídel a přemíra živočišných tuků. Pokud tedy nevíme, jak rychle doplnit hořčík, je dobré zařadit do jídelníčku i potraviny, které ho obsahují, jako jsou luštěniny, listová zelenina a ořechy. Přesto ho v běžné stravě nepřijmeme dostatečné množství, je proto nutné dodávat tělu hořčík v podobě výživových doplňků. U těch je dobré se zaměřit na složení, protože naše tělo nejlépe vstřebává hořčík ve spojení s organickými kyselinami, citráty. Každá forma hořčíku je sloučenina, důležitý údaj je tedy čistá hmotnost tohoto minerálu, označovaná jako elementární hořčík. U dicitrátů je tento podíl větší, tedy pro přijetí stejného množství hořčíku stačí méně produktu a jeho doplnění je tak efektivnější.

Bez hořčíku by náš organismus dlouho fungovat nevydržel. Přesto bychom neměli čekat, až nás v noci vzbudí křeče v nohách, abychom si na doplnění hořčíku vzpomněli.

Začněte žít zdravěji díky:

Odpočiňte si na dovolené

Zdravý životní styl je aktuálně v kurzu, je “in” a stále více lidí si uvědomuje význam volného času stráveného s rodinami případně blízkými přáteli. Proto pokud si hledáte místo pro Váš odpočinek během dovolené či víkendového pobytu, neváhejte kliknout na stránky ubytování Vysočina nebo také na oblíbené ubytování Rožnov pod Radhoštěm. Máte si z čeho vybírat – stylové penziony s wellness, útulné chaty u lesa nebo moderní apartmány. Kdekoliv se vybere, dopřejte si procházky v přírodě, detox od elektrosmogu a užívejte si život naplno.