Mateřství je radost i starost

Že nejsou v životě matky všechny dny zality sluncem, o tom by mohla vyprávět každá druhá maminka. A to, že rodičovská dovolená žádnou dovolenou není, si musí vyzkoušet každá na vlastní kůži. Jak si mateřský úděl, který je úvazkem na 24 hodin 7 dní v týdnu, co nejvíce ulehčit? Největší zátěž má maminka v období kojení, dětských nemocí nebo novorozeneckých kolik. Aby mohla být svému dítěti co nejvíce k dispozici a ulevila i sama sobě, je vhodné si zajistit ergonomické nosítko. Nosítko vám umožní dostat dítě do pozice, kdy bude v bezprostřední blízkosti vašeho těla, čímž bude klidnější a vy si uvolníte ruce.

Doma i venku

Nosítko se osvědčí, co do praktičnosti doma, ale i venku v přírodě. Plně nahradí kočárek, a tak se může celá rodina v pohodlí vydat kamkoliv na výlet. Ještě více je užitečné například v obchodě, kdy maminka potřebuje volné ruce k nakupování nebo pokud je nemluvně jako druhé, třetí, či další dítě v pořadí, bude mít maminka volné ruce a dostatek prostoru i pro starší děti.

Pro chvíle (ne-)pohody

Mateřství je odjakživa opěvováno jako neopakovatelný stav souladu hormonů a emocí, který je vrcholným obdobím každé ženy. Ano, pro děti jistě stojí za to žít a z hlediska evoluce jsme se právě kvůli tomu narodily, abychom daly život další generaci. V praxi za tímto údělem stojí hodiny a hodiny obětování se, starostí a práce. Dětské nosítko se tak stane opravdovým parťákem i do chvíle nepohody, kterých je zejména během prvních měsíců více než dost. Málokterá maminka má to štěstí, že se jí narodí vzorné dítě „z reklamy“, co jen jí, vylučuje a spí. Většinou se nějakým těm proplakaným dnům člověk neubrání a nosítko může pomoci i v době, kdy miminko trápí „prdíky“ nebo mu rostou zuby. Do nosítka je vhodné děti oblékat do funkčního oblečení. Navštivte e-shop https://www.zkusmerino.cz/ pro velký výběr dětského oblečení z merino vlny. ZkusNositko.cz K Hádku 1576/12 Praha-Dubeč 107 00 Tel: 777 534 728 Email: info@zkusnositko.cz https://www.zkusnositko.cz/

Publikováno: 01. 07. 2020 / Aktualizováno: 31. 05. 2023

Kategorie: Tipy

Autor: Romana Roubalová