Tipy a rady

Mateřství je radost i starost

Že nejsou v životě matky všechny dny zality sluncem, o tom by mohla vyprávět každá druhá maminka. A to, že rodičovská dovolená žádnou dovolenou není, si musí vyzkoušet každá na vlastní kůži. Jak si mateřský úděl, který je úvazkem na 24 hodin 7 dní v týdnu, co nejvíce ulehčit?

Největší zátěž má maminka v období kojení, dětských nemocí nebo novorozeneckých kolik. Aby mohla být svému dítěti co nejvíce k dispozici a ulevila i sama sobě, je vhodné si zajistit ergonomické nosítko. Nosítko vám umožní dostat dítě do pozice, kdy bude v bezprostřední blízkosti vašeho těla, čímž bude klidnější a vy si uvolníte ruce.

Doma i venku

Nosítko se osvědčí, co do praktičnosti doma, ale i venku v přírodě. Plně nahradí kočárek, a tak se může celá rodina v pohodlí vydat kamkoliv na výlet. Ještě více je užitečné například v obchodě, kdy maminka potřebuje volné ruce k nakupování nebo pokud je nemluvně jako druhé, třetí, či další dítě v pořadí, bude mít maminka volné ruce a dostatek prostoru i pro starší děti.

Pro chvíle (ne-)pohody

Mateřství je odjakživa opěvováno jako neopakovatelný stav souladu hormonů a emocí, který je vrcholným obdobím každé ženy. Ano, pro děti jistě stojí za to žít a z hlediska evoluce jsme se právě kvůli tomu narodily, abychom daly život další generaci. V praxi za tímto údělem stojí hodiny a hodiny obětování se, starostí a práce. Dětské nosítko se tak stane opravdovým parťákem i do chvíle nepohody, kterých je zejména během prvních měsíců více než dost.

Málokterá maminka má to štěstí, že se jí narodí vzorné dítě „z reklamy“, co jen jí, vylučuje a spí. Většinou se nějakým těm proplakaným dnům člověk neubrání a nosítko může pomoci i v době, kdy miminko trápí „prdíky“ nebo mu rostou zuby.

Do nosítka je vhodné děti oblékat do funkčního oblečení. Navštivte e-shop https://www.zkusmerino.cz/ pro velký výběr dětského oblečení z merino vlny.

ZkusNositko.cz

K Hádku 1576/12

Praha-Dubeč

107 00

Tel: 777 534 728

Email: info@zkusnositko.cz

https://www.zkusnositko.cz/

Začněte žít zdravěji díky:

Odpočiňte si na dovolené

Zdravý životní styl je aktuálně v kurzu, je “in” a stále více lidí si uvědomuje význam volného času stráveného s rodinami případně blízkými přáteli. Proto pokud si hledáte místo pro Váš odpočinek během dovolené či víkendového pobytu, neváhejte kliknout na stránky ubytování Vysočina nebo také na oblíbené ubytování Rožnov pod Radhoštěm. Máte si z čeho vybírat – stylové penziony s wellness, útulné chaty u lesa nebo moderní apartmány. Kdekoliv se vybere, dopřejte si procházky v přírodě, detox od elektrosmogu a užívejte si život naplno.