Strava

Co je kratom a jaké má účinky?

Kratom patří mezi kávovníky, z čeho vyplývá, že se jedná o strom. Převážně v Asii se používal jako významný lékařský prvek, a to především díky jeho tlumícím účinkům. Ovšem vy ho můžete znát právě ve formě čaje, který už vám možná nabízeli přátelé. Tento čaj se pije hlavně z důvodu jeho povzbuzení organismu. Kratom bychom tedy mohli popsat jako takovou silnější kávu, ale pokud to s ním přeženete, dokáže vás pěkně uspat. V našem článku jsme pro vás sepsali, co kratom je a jaké má účinky.

Co je kratom a z čeho pochází?

Listy ze stálezeleného stromu Mitragyna speciosa se vaří a dávají do čaje, ovšem kratom nalezneme také ve formě prášku, který se vyrábí z rozdrcených listů. Díky jeho vlastnosti dodávat tělu neuvěřitelnou energii ho lidé v historii žvýkali.

Největší podíl pěstování kratomu má právě Indonésie, protože zdejší podmínky skvěle prospívají jeho růstu. V dnešní době se kratomové listy dovážejí do celého světa, ale vzhledem k jeho nadměrným povzbuzujícím účinkům je v některých státech Evropské unie nelegální.

Tip: Narazili jste na kratom Ragefitness? Rozhodování, jestli mu dát šanci, vám usnadní tato Ragefitness kratom recenze na Ecoblogu.

Jak může být kratom prospěšný?

Kratom vám může dokonale ulevit od bolesti. Ať už trpíte bolestmi zubů, kloubů, zády nebo třeba bolestí hlavy, tak právě kratom díky svým tlumivým účinkům vám může dostatečně zmírnit vaše „muka“.

Kratom také pomáhá se zmírněním psychických problémů. Například mnoho lidem pomohl kratom s absencí různých druhů antidepresiv a dalších vysoce škodlivých léků. Pokud trpíte častými stresy, kratom je dokáže zmírnit či úplně minimalizovat.

Jak se budu cítit po užití kratomu?

Za pouhých 10 minut od požití listů nebo prášku kratomu, pocítíte blahodárné uvolnění, sníží se stres, který vás z každodenních činností pohlcuje.

Začněte žít zdravěji díky:

Odpočiňte si na dovolené

Zdravý životní styl je aktuálně v kurzu, je “in” a stále více lidí si uvědomuje význam volného času stráveného s rodinami případně blízkými přáteli. Proto pokud si hledáte místo pro Váš odpočinek během dovolené či víkendového pobytu, neváhejte kliknout na stránky ubytování Vysočina nebo také na oblíbené ubytování Rožnov pod Radhoštěm. Máte si z čeho vybírat – stylové penziony s wellness, útulné chaty u lesa nebo moderní apartmány. Kdekoliv se vybere, dopřejte si procházky v přírodě, detox od elektrosmogu a užívejte si život naplno.