Guarana nebo káva: co je lepší pro povzbuzení

Guarana versus káva – obě jsou známé jako povzbuzující zdroje energie, ale co je pro dodání energie lepší? V našem článku se podíváme podrobně jak na kávu, tak na guaranu, porovnáme jejich účinky, výhody a nevýhody.

Káva je dobrá, ale…

Mnoho lidí si nedokáže své ráno představit bez šálku lahodné kávy. Mnozí pak v její konzumaci pokračují především proto, aby potlačili únavu během práce, stresu nebo například při studiu. Káva ale obsahuje relativně malé množství kofeinu, a navíc její účinek proti únavě je krátkodobý. Nedá se tak hovořit o tom, že by vás káva nakopla na dalších několik hodin.

Pokud hledáte povzbuzení a oddálení únavy, existuje ještě něco lepšího než káva. Řeč je o guaraně. Ta obsahuje více kofeinu než káva, ale díky ní do těla dostanete také další látky, které působí stimulačně a kofein uvolňují postupně.

Proč je guarana lepší

Guarana je v rámci povzbuzení a účinků na tělo mnohem účinnější než právě káva. V první řadě dokáže tlumit únavu a stejně tak pocity ospalosti. Obecně pak guarana zlepšuje schopnost se soustředit, což se hodí nejen pro manažery a studenty, ale také pro profesionální řidiče.

Pro sportovce má pak celou řadu dalších benefitů, dokáže například uvolňovat svaly a zmírňuje bolest. V případě, že máte například po náročném tréninku, můžete guaranu vyzkoušet. Uvidíte, že se po jejím užití budete cítit lépe.

Další výhody užívání guarany

Vedle toho, že guarana dokáže potlačit pocity únavy a zlepšit soustředění, má také další skvělé vlastnosti, které oceníte. Guarana se velmi často využívá díky svému pozitivnímu vlivu na boost imunity. To se může hodit i vzhledem k nastávajícímu podzimnímu sychravému počasí.

Spolehnou se můžete také na antioxidanty, které dokážou eliminovat volné radikály v těle. Do těla navíc dostanete také spoustu dalších vitamínů a minerálů. Doporučujeme také doplňovat vitamín D, který ocení především vaše kosti. s

Je potřeba mít na paměti, že guarana není spásou a nedokáže nahradit kvalitní spánek nebo pestrou stravu. Přesto se může hodit v případě, kdy potřebujete rychle nakopnout, cítíte se velmi unaveni nebo například chcete podpořit váš imunitní systém nejen v průběhu podzimu.

Publikováno: 05. 11. 2023

Kategorie: Tipy

Autor: Jana Válová