Co mít v přebalovací tašce?

S příchodem miminka na svět se váš životní styl změní. Kromě nedostatku spánku budete možná trpět i nedostatkem stylu, kdy luxusní koženou kabelku nahradí na nějakou dobu přebalovací taška na pleny. Víte, co by v takové přebalovací tašce nemělo chybět.

Základem je přebalovací taška

Určitě je důležitá a kvalitní přebalovací taška, která má dobře uzpůsobení vnitřek, s dostatkem místa a přihrádek. Přebalovací taška by měla být z materiálu, který se snadno neušpiní, navíc by měla být nepromokavá, pokud ji vozíte na rukojeti kočárku.

Co vše mít v přebalovací tašce?

Každopádně se budou hodit přebalovací podložky. Také náhradní oblečení pro vaše miminko, dudlík, thermoobal na lahvičku, pokud nekojíte. V tom případě si doma nezapomeňte ani dávkovač na kojenecké mléko. Velmi se hodí pěkné pouzdro na očkovací průkaz a kartičku pojištěnce. V prvním půlroce se chodí s miminkem často na kontrolu k lékaři a tak je výhodné mít tyto doklady stále u sebe. Nezapomeňte ani na cestovní balení základní dětské kosmetiky. Pudr, krém na opruzeniny, vlhčené ubrousky, krém na obličej do chladného počasí.

Plenky nesmí chybět

Na procházky budou při nejhorším stačit dvě jednorázové plenky, ale měla byste mít v přebalovací tašce, vždy alespoň pět kusů, nikdy nevíte, zda se nezdržíte na návštěvě u lékaře déle, nebo bude někde dopravní zácpa a podobně.

Publikováno: 09. 12. 2021 / Aktualizováno: 29. 05. 2023

Kategorie: Tipy

Autor: Romana Roubalová