Problémy s erekcí řeší i velmi mladí muži

Máte problémy s erekcí? Nic divného. Statistiky jsou v tomto směru neúprosné a uvádí, že erektilní dysfunkcí trpí cca 54 % mužů ve věku od 35 do 60 let. Potíže se přitom nevyhýbají ani mladíkům – v průměru trápí poruchy erekce každého desátého muž nad 21 let. K nejčastějším příčinám patří stres, únava, špatné psychické rozpoložení a někdy i vážné zdravotní komplikace. Léčba pod odborným dohledem je efektivní v drtivé většině případů, ale k lékaři se dostaví pouze desetina pacientů.

Jaké bývají příčiny poruchy erekce?

Problémy s erekcí mohou být jednorázové, krátkodobé a trvalé. U mladých mužů dochází k erektilní dysfunkci nejčastěji v souvislosti se strachem z prvního milostného styku. Bojí se, že partnerku neuspokojí, ztratí image nebo nechtěně počnou dítě. Selhání v milostném životě může negativně ovlivnit celkové chování muže, srazit jeho sebevědomí a sebeúctu. Podstatnou roli proto hraje chování partnerky – měla by muže podpořit. Ke příčinám krátkodobé poruchy erekce může vést i špatná životospráva. Kombinace nedostatku spánku, nezdravého jídla, kouření a alkohol – všechny tyto faktory negativně ovlivňují potenci a je dobré se jich vyvarovat.

Jak problémy s erekcí řešit?

Pokud problémy s erekcí přetrvávají, je vhodné navštívit lékaře. Případně vyzkoušet některý z prověřených přírodních přípravků na podporu léčby erektilní dysfunkce. Dobrou volbou je například Yellow vital - muži si ho chválí také díky intenzivnějšímu prožitku při milování a optickému zvětšení penisu v důsledku silnější erekce.  

Publikováno: 06. 08. 2018

Kategorie: Tipy

Autor: Romana Roubalová