Domácí peelingy

Čistá pleť nemusí být spojena jenom s pravidelnou aplikací kosmetických přípravků, které jsou zakoupeny v drogerii. K hloubkovému čištění mohou přijít vhod také domácí peelingy. Jak si je vyrobit? Je to jednoduché.

Cukr jako ideální základ

Jeden ze základních receptů na domácí peelingy je založený na použití cukru. Nikoliv na tom moučkovém, ale na cukru, který je označený jako krystal. Ten nabídne onu optimální hrubost, která je potřeba pro důkladnější čištění. V podstatě stačí daný cukr nasypat do misky a zalít trochou olivového, nebo jiného rostlinného oleje. Jakmile vznikne jemnější struktura, je možné peeling začít krouživými pohyby aplikovat do vaší kůže.

Pomohou i ovesné vločky

Ty nemusíte jenom snídat. Můžete si z nich připravit také kosmetického pomocníka. Mezi osvědčené domácí peelingy patří i proto, že ovesné vločky mohou po použití nasáknout jednotlivé nečistoty. Vhodné je tedy nechat je na pleti i pár minut po čištění. A jak na přípravu? Domácí peelingy s ovesnými vločkami připravíte tak, že je lehce rozdrtíte v hmoždíři, přidáte rostlinný olej a následně pár kapek citronu. Vytvoříte hladkou směs, kterou následně stejně jako v předchozím případě aplikujete na kůži.

Můžete zkusit i sůl

Zde platí podobné pravidlo, jako v případě cukru. Nehledejte sůl jemnou. Správnou volbou je sůl hrubozrnná, která odvede svou práci velmi dobře. A s čím ji můžete smíchat? Rozšlehejte vaječné bílky do hladké hmoty, které bude jemně přecházet v klasický sníh. To je konzistence, do které už jenom přidáte hrubozrnnou sůl, promícháte a můžete nanášet na pokožku.

Nebojte se přídavků

Výše jsme uvedli tři jednoduché recepty na domácí peeling. Pokud je budete chtít ozvláštnit, tak můžete. Vhodné je přidat třeba esenciální olej pro zajímavou vůni. Též se může hodit třeba i pár kapek vyživujícího oleje, který dodá kůži potřebné látky.

Publikováno: 08. 02. 2018

Kategorie: Wellness

Autor: Romana Roubalová