Chybí vám po ránu energie? Tyto životabudiče vám ji dodají!

Po ránu většina z nás velkou energií zrovna nehýří. Hledáme proto ty správné životabudiče, které zaženou únavu a „nakopnou“ nás do nového dne. Po kterých po probuzení saháme nejčastěji? A které nám prokážou tu nejlepší službu?

Neprůstřelná káva

Ráno vylezete z postele a vaše první kroky směřují do kuchyně ke kávovaru? Pak vězte, že v tom rozhodně nejste sami. Ranní vzpruze v podobě voňavé čerstvé kávy odolá jen málokdo. Potřebujete-li extra dávku energie, pak si ji zkuste vylepšit jednou lžičkou másla. Neprůstřelná káva, jak se takto vytvořenému nápoji přezdívá, vás spolehlivě nastartuje, budete díky ní výkonnější, soustředěnější. Dopřát si ji můžete i tehdy, snažíte-li se zrovna zbavit nadbytečných kil. Bude se vám s ní hubnout daleko pohodlněji, zamezuje totiž pocitům hladu, zabraňuje přejídání a podporuje spalování tuků.

Zázrak jménem matcha

Vedle kávy patří k oblíbeným ranním nápojům také sypaný čaj, který rovněž obsahuje kofein, respektive tein. Blahodárnými zdravotními účinky se chlubí především zelené čaje, a to díky velkému množství antioxidantů. Takřka výsostné postavení mezi nimi zaujímá tradiční japonský matcha čaj, který už před mnoha stoletími probouzel sílu japonských císařů a samurajů. Dnes se řadí mezi tzv. superpotraviny, z toho důvodu na něj nedají dopustit především vyznavači zdravého životního stylu. Tento zdroj energie a zdroj psychické a fyzické pohody však začínají pro jeho jedinečnou intenzivní, mírně sladkou chuť objevovat i ostatní.

Nabité smoothie

Doplnit energii a zároveň zahnat chuť na sladké můžete rovněž za pomoci oblíbených smoothie. Výživné ovocné a zeleninové koktejly si jistě oblíbí především ti, kteří ráno nemají čas nebo chuť na snídani. Dostanete díky nim do těla energii i důležité živiny. Dopřávat si je nemusíte jen v létě, přidáte-li do nich ty správné zahřívací ingredience, prokážou vám skvělou službu i v současných chladných měsících. Sáhněte třeba po skořici, zázvoru nebo chilli – s nimi vám zima rozhodně nebude!

Publikováno: 26. 01. 2020

Kategorie: Výživa

Autor: Romana Roubalová