Společné cvičení v páru

Cvičit by člověk rozhodně neměl sám. Jestliže se chcete začít hýbat, doporučujeme vám společné cvičení v páru. Z jakého důvodu? Daná aktivita má celou řadu různých pozitiv. Společně se podíváme na to, jaká pozitiva jsou ta hlavní.

Lepší motivace k tréninku

Když budete cvičit sami, je celkem snadné si říci, že na to pro dnešní den kašlete a že půjdete zítra. Takto to může pokračovat a z cvičení nebude nic. Společné cvičení v páru je spojeno s lepší motivací. Jak proto, že nechcete nechat toho druhého na holičkách. Je to také proto, že roli zde bude hrát i určitá lidská hrdost. Nebudete chtít dát najevo, že se vám nechce. A tak půjdete.

Vzájemně si pomůžete

Když jste dva, máte jistotu, že druhá osoba vám bude na blízku. To se hodí hlavně v posilovně, kdy chcete jít cestou silového tréninku. Cvičení v páru má tu výhodu, že vám druhá osoba přidrží činku, lehce vám pomůže při posledním zdvihu, stejně jako vás bude kontrolovat, zda provádíte cvik technicky správně. Nemusíte si tak říkat o pomoc ostatním – i když i to je v posilovnách zcela přirozené a každý rád vyhoví.

Máte před sebou výzvu

Cvičení v páru přináší i jasné výzvy. Souvisí se zcela běžnou lidskou touhou, která je založena na tom, že konkrétní člověk chce být za všech okolností lepší než ten druhý. Cvičení ve dvojici tak přináší jasné výzvy. Pokud je na to druhá osoba lépe, budete se snažit dostat se na její úroveň. Pokud jste to naopak vy, kdo je tím lepším, nebudete chtít, aby vás druhá osoba dostihla.

Jakýkoliv sport

Společné cvičení v páru má výhodu i v tom, že si v podstatě můžete zvolit jakýkoliv sport. Je jedno, zda půjde o cardio aktivity, zda půjde o posilování, nebo jenom o protažení. Možných variant, kde člověk nemusí být sám, je na několik desítek. Ideální samozřejmě je i pravidelné střídání aktivit, aby cvičení nebylo jednotvárné.

Publikováno: 01. 02. 2018

Kategorie: Fitness

Autor: Romana Roubalová