Strava

Skořice – zázračné koření

Do čaje, do kompotů, jako přísada do sladkých jídel, ale i jako doplněk různých dezertů. Tam všude je možné použití skořice. Kromě chuti a vůně ale zaujme i účinky na lidský organismus. Ne nadarmo se proto označuje jako zázračné koření.

Odstraní celulitidu

V tomto případě budou jásat všechny ženy, které trpí takzvanou celulitidou. Té se podle projevů říká i pomerančová kůže. Osvědčeným postupem k eliminaci jsou různé masáže. Co když je na ně použitý olej, do kterého je přimíchána také skořice? Dojde k tomu, že výsledky budou podstatně lepší, než u těch žen, které toto koření nepoužívaly. Několik studií dokonce potvrzuje, že účinnost masáží pomocí skořicového oleje byla v porovnání s běžnou vyšší o celých 50 procent.

Zahřeje vás

Trpíte velmi často zimou? Je to spojeno především s nedostatečným krevním oběhem, kdy nejsou hlavně vaše končetiny prokrvovány tak důkladně, jak by měly být. Cesta, jak to zlepšit, je založena právě na použití skořice. Přidávejte ji pravidelně do jídla a jasně pocítíte ten rozdíl. Nejenom proto, že dokáže podpořit zahřívání vašeho těla, ale také zcela logicky stimuluje krevní oběh.

Zhubnete

Kombinujete zdravý jídelníček s pohybem? Pokud chcete, aby byly výsledky přece jenom rychlejší, přidejte si do jídla nebo do pití skořici. Lehce to souvisí s výše uvedeným. Podpora krevního oběhu a zahřátí vašeho těla bude mít vliv na to, že se zrychlí i váš metabolismus. Díky tomu budou tukové zásoby spalovány podstatně rychleji, než bez skořice.

Pomůže při nachlazení

Necítíte se ve své kůži? Můžete sáhnout po osvědčeném čaji s citronem. A do něho zamíchejte také lžičku skořice. Tato kombinace vám velmi rychle pomůže od nachlazení. A co když citronový čaj nemáte? Nevadí. Dejte vařit vodu se skořicí a cukrem a poté vypijte tento jednoduchý odvar. Ideální je konzumovat ho několikrát denně.

Začněte žít zdravěji díky:

Odpočiňte si na dovolené

Zdravý životní styl je aktuálně v kurzu, je “in” a stále více lidí si uvědomuje význam volného času stráveného s rodinami případně blízkými přáteli. Proto pokud si hledáte místo pro Váš odpočinek během dovolené či víkendového pobytu, neváhejte kliknout na stránky ubytování Vysočina nebo také na oblíbené ubytování Rožnov pod Radhoštěm. Máte si z čeho vybírat – stylové penziony s wellness, útulné chaty u lesa nebo moderní apartmány. Kdekoliv se vybere, dopřejte si procházky v přírodě, detox od elektrosmogu a užívejte si život naplno.