Skořice - zázračné koření

Do čaje, do kompotů, jako přísada do sladkých jídel, ale i jako doplněk různých dezertů. Tam všude je možné použití skořice. Kromě chuti a vůně ale zaujme i účinky na lidský organismus. Ne nadarmo se proto označuje jako zázračné koření.

Odstraní celulitidu

V tomto případě budou jásat všechny ženy (a možná i někteří muži), které trpí takzvanou celulitidou. Té se podle projevů říká i pomerančová kůže. Osvědčeným postupem k eliminaci jsou různé masáže. Co když je na ně použitý olej, do kterého je přimíchána také skořice? Dojde k tomu, že výsledky budou podstatně lepší, než u těch žen, které toto koření nepoužívaly. Zajímavostí je, že několik studií dokonce potvrzuje, že účinnost masáží pomocí skořicového oleje byla v porovnání s běžnou vyšší o celých 50 procent.

Zahřeje vás

Trpíte velmi často zimou? Je to spojeno především s nedostatečným krevním oběhem, kdy nejsou hlavně vaše končetiny prokrvovány tak důkladně, jak by měly být. Cesta, jak to zlepšit, je založena právě na použití skořice. Přidávejte ji pravidelně do jídla a jasně pocítíte ten rozdíl. Nejenom proto, že dokáže podpořit zahřívání vašeho těla, ale také zcela logicky stimuluje krevní oběh.

Zhubnete

Kombinujete zdravý jídelníček s pohybem? Pokud chcete, aby byly výsledky přece jenom rychlejší, přidejte si do jídla nebo do pití skořici. Lehce to souvisí s výše uvedeným. Podpora krevního oběhu a zahřátí vašeho těla bude mít vliv na to, že se zrychlí i váš metabolismus. Díky tomu budou tukové zásoby spalovány podstatně rychleji, než bez skořice.

Pomůže při nachlazení

Necítíte se ve své kůži? Můžete sáhnout po osvědčeném čaji s citronem. A do něho zamíchejte také lžičku skořice. Tato kombinace vám velmi rychle pomůže od nachlazení. A co když citronový čaj nemáte? Nevadí. Dejte vařit vodu se skořicí a cukrem a poté vypijte tento jednoduchý odvar. Ideální je konzumovat ho několikrát denně.

Publikováno: 01. 03. 2018 / Aktualizováno: 22. 01. 2023

Kategorie: Výživa

Autor: Romana Roubalová