Strava

Nejlepší recepty na grilované ryby

Rybí maso je pro lidské zdraví velmi prospěšné. Proto bychom si rybí pochoutky měli dopřávat pravidelně. Nemáte představu, jak ryby připravit? Co takhle uspořádat grilovačku a inspirovat se našimi recepty?

Správný mistr grilu si na zahradní párty připraví originální outfit, kterým může být zástěra nebo vtipné rybářské tričko, nachystá k pokrmům vhodné nápoje, ale hlavně si nechá záležet na samotné přípravě rybích delikates. K tomu je třeba i kvalitního grilu. S jakými recepty určitě nešlápnete vedle?

Kapr na křenu

Na 4 filety kapra budete potřebovat: sůl l citronovou šťávu l olej l 2 lžíce strouhaného křenu l 3 lžíce másla

Oprané, osolené a citronovou šťávou pokapané kapří porce nechte nejdříve asi hodinu uležet v lednici. Pak kousky osušte a grilujte z každé strany asi 8 minut. Poté každou porci potřete máslem a posypte nastrouhaným křenem.

Pstruh v koriandro-zázvorové marinádě

Na 4 celé pstruhy budete potřebovat: 4 stroužky česneku l špalíček čerstvého zázvoru (8 cm) l 1 stonek citronové trávy l 4 lžíce citronové šťávy l 60 ml ústřicové omáčky l 250 ml sójové omáčky.

Připravte si marinádu ze svazku čerstvého koriandru, nastrouhaného zázvoru, prolisovaného česneku a citronové trávy. Zalijte citronovou šťávou spolu s ústřicovou a sójovou omáčkou. Pstruhy potřete připravenou marinádou zevnitř i zvenku a nechte je přes noc uležet. Druhý den grilujte pstruhy z každé strany 10 minut.

Losos s limetkovým máslem

Na limetkové máslo pro 6 filetů lososa budete potřebovat: l 1 stroužek česneku
l 125 ml limetkové šťávy l lžičku soli l půl lžičky pepře l 125 g změklého másla

Česnek utřete dohladka s limetkovou šťávou, solí a pepřem. Směs zašlehejte do změklého másla, zabalte do fólie a nechte uležet v chladu. Filety lososa osolte a opepřete a ogrilujte z obou stran. Podávejte posypané limetkovou kůrou s plátkem limetkového másla.

Nezapomeňte, že ryby je vhodné pokládat na již předem rozpálený gril, ideálně na rošt potřený olejem, aby nedocházelo k připékání kůže. Dle tloušťky filet přizpůsobte dobu grilování (tloušťka 1 cm = 3 až 5 min, tloušťka 2 cm = 6 až 10 min atd.). Ryby vcelku je vhodnější grilovat na krajích grilu, nikoliv přímo v místě největšího žáru.

Začněte žít zdravěji díky:

Odpočiňte si na dovolené

Zdravý životní styl je aktuálně v kurzu, je “in” a stále více lidí si uvědomuje význam volného času stráveného s rodinami případně blízkými přáteli. Proto pokud si hledáte místo pro Váš odpočinek během dovolené či víkendového pobytu, neváhejte kliknout na stránky ubytování Vysočina nebo také na oblíbené ubytování Rožnov pod Radhoštěm. Máte si z čeho vybírat – stylové penziony s wellness, útulné chaty u lesa nebo moderní apartmány. Kdekoliv se vybere, dopřejte si procházky v přírodě, detox od elektrosmogu a užívejte si život naplno.