Tipy a rady

Domácí konzervace ovoce ze zahrádky

Je vaše zahrádka místem, kde nejenom odpočíváte nebo grilujete, ale kde také pravidelně vypěstujete různé druhy ovoce? Jeho sklizeň je obvykle krátká, a tak se vám nakupí ve větším množství. Jaké formy domácí konzervace jsou ty nejlepší?

Zavařujte

Osvědčená volba, se kterou chybu rozhodně neuděláte. Zavařování má nejenom u nás velmi dlouhou tradici. Jde o postup velmi jednoduchý a čistě přírodní. Stačí jednotlivé druhy ovoce, trochu cukru, doplňků pro oživení chuti a poté už jenom vodu. Vše neprodyšně zavřete do sklenice a necháte vařit v hrnci. Poté vychladíte a domácí zavařenina je hotová. Ideální třeba na třešně, rybíz, angrešt, meruňky a mnoho dalšího, co se vám doma podařilo vypěstovat.

Sušte

Podobně, jako sušíte houby, můžete sušit i různé druhy ovoce. Buď cestou klasickou – tedy na slunci a čerstvém vzduchu. Pomoci si však můžete i moderními spotřebiči. Sušičky ovoce dnes nejsou ani nijak nedostupné, ani nejsou nijak drahé. Jsou osvědčenou možností, jak mít ovoce ze zahrádky usušeno už za pár hodin. A to pochopitelně skutečně důkladně. Opět jde o postup zcela přírodní. Oblíbená jsou sušená jablka, hrušky, švestky, meruňky a cokoliv dalšího, co vás napadne. Potom uzavřete do neprodyšné nádoby a máte hotovo. Takto vám mohou jednoduše vydržet i pár let, bez obav z toho, že by dané ovoce napadly plísně.

Zpracujte

Ovoce ze zahrádky nemusíte nutně konzervovat jenom v jeho celistvém tvaru. Je možné ho i zpracovat a vytvořit z něho jiný produkt. Takový, kterýž vydrží i roky. Osvědčenou cestou je příprava různých marmelád a džemů. Postup je velmi podobný, jako u klasického zavařování neboli kompotování. Jenom ovoce neukládáte do sklenic vcelku, ale rozumkované, s možným přídavkem želírovací látky. Bát se nemusíte ani různých domácích šťáv – sirupů. Pro výrobu domácí limonády nebude během roku nic lepšího.

Jak zhubnout a nehladovět?

Nestíháte jíst, nebo vynecháváte svačiny? S KetoMix proteinovými jídly je zhubnout jednoduché.

Začněte žít zdravěji díky:

Odpočiňte si na dovolené

Zdravý životní styl je aktuálně v kurzu, je “in” a stále více lidí si uvědomuje význam volného času stráveného s rodinami případně blízkými přáteli. Proto pokud si hledáte místo pro Váš odpočinek během dovolené či víkendového pobytu, neváhejte kliknout na stránky ubytování Vysočina nebo také na oblíbené ubytování Rožnov pod Radhoštěm. Máte si z čeho vybírat – stylové penziony s wellness, útulné chaty u lesa nebo moderní apartmány. Kdekoliv se vybere, dopřejte si procházky v přírodě, detox od elektrosmogu a užívejte si život naplno.