Strava

Jak poznat anorektičku?

Poruchy příjmu potravy patří v posledních letech mezi nejčastější psychosomatické nemoci. Přestože z pohledu některých může jít o malichernou povrchnost takzvaně z plezíru, z medicínského a psychiatrického hlediska jde o závažný problém.

Varovným signálem je skutečnost, že jde o nemoc duše i těla, která může v případě neléčení skončit smrtí. Poruchy příjmu potravy přitom začínají zcela nenápadně a většinou je odstartuje snaha líbit se. Tlak společnosti na to, aby byli lidé štíhlí a zejména aby ženy vypadaly jako modelky, je pro některé sebedestruktivní. Tak moc se chtějí líbit, že nevidí, jak je tato snaha ničí. I když mají „muší“ váhu, připadají si neatraktivní, tlusté a odporné.

Stanovení diagnózy

Léčba anorexie je během na dlouhou trať. Postižená si obvykle svůj problém nepřipouští a dokonce ho zásadně dementuje. Okolí si však může všimnout výrazné hubenosti, nechuti jíst, problémů s pletí, psychických propadů a nervozity, když se nemocné někdo na jídlo zeptá. Příčiny anorexie rozhodně nevyřešíme nucením do jídla, strašením, přikazováním a přesvědčováním, že je dotyčná štíhlá až moc. Obvykle nepomůže ani hrozba závažných zdravotních problémů, potažmo smrti.

Jak se léčit?

Cesta k uzdravení vede přes psychoterapii a nutriční poradenství. V AdiCare mají velmi dobré zkušenosti s komplexním ambulantním programem, který se specializuje přímo na léčbu anorexie a soustředí se na hluboké příčiny vzniku této nemoci. Tuto léčbu lze absolvovat ambulantně a naprosto diskrétně. Psychoterapeutickou léčbu lze v odůvodněných případech podpořit vhodnými léky.

Přijďte včas!

Stačí se přihlásit k nezávazné diagnostické konzultaci. Odborníci z AdiCare určí přesnější specifika zdravotního problému, míru jeho závažnosti i případné přidružené obtíže. Navrhnou konkrétní léčebný postup a budou vám celou dobu terapie nápomocni. Důležité je přijít včas a nečekat, až dojde k totálnímu rozpadu metabolismu, tělo ztratí potřebné minerály i vitamíny a člověk s diagnózou anorexie zkolabuje nebo bude dokonce ohrožen na životě. Samozřejmostí je i psychologická motivace a podpora.

Začněte žít zdravěji díky:

Odpočiňte si na dovolené

Zdravý životní styl je aktuálně v kurzu, je “in” a stále více lidí si uvědomuje význam volného času stráveného s rodinami případně blízkými přáteli. Proto pokud si hledáte místo pro Váš odpočinek během dovolené či víkendového pobytu, neváhejte kliknout na stránky ubytování Vysočina nebo také na oblíbené ubytování Rožnov pod Radhoštěm. Máte si z čeho vybírat – stylové penziony s wellness, útulné chaty u lesa nebo moderní apartmány. Kdekoliv se vybere, dopřejte si procházky v přírodě, detox od elektrosmogu a užívejte si život naplno.