Namíchejte si elixír zdraví a dlouhého života a vyzkoušejte na vlastní kůži účinky guarany

Plodem paulinie nápojné, rostliny opěvované již starými indiány je malá červená tobolka obsahující černé zrno. Právě to se stalo zdrojem mnoha indiánských legend o daru z nebes a dnes jej známe pod názvem guarana.

Léčivá rostlina od Amazonky

Vysoká koncentrace kofeinu v plodech vytvořila z guarany dokonalý prostředek pro doplnění energie na dalekých cestách a loveckých výpravách jihoamerických indiánů. Ti ji odpradávna užívali a oslavovali jako „dar božího dítěte“ a v mnoha případech jim okamžitou dodávkou energie zachránila i život. V současné době se guarana používá jako přírodní stimulant zejména do energetických nápojů a prostředků pro posílení a stimulaci organismu. Užívat ji můžete ve formě různých čajů, kapslí či nápojů. Často její výtažek najdete také v müsli tyčinkách či žvýkačkách.

Jak poznáte kvalitní guaranu?

Někteří odborníci ji doporučují konzumovat společně s vitamínem C, například z vymačkaného citronu, který prý znásobuje její účinek. Chcete-li získat opravdu kvalitní guaranu, vyhněte se levným náhražkám a zaměřte se na tu dováženou z Jižní Ameriky a zejména Brazílie. Pořídit si ji můžete například ve formě prášku, který jednoduše rozmícháte ve vodě. Zejména pro vytížené osoby jsou pak určeny praktické lisované tablety nebo plněné želatinové kapsle, které své místo naleznou i na pracovním stole.

Co všechno s vaším organismem guarana dokáže?

V první řadě je guarana skvělým prostředkem v boji proti únavě. Pomáhá zlepšit koncentraci a soustředění a podpoří i vaši snahu vyhnout se depresím a úzkostem, které zejména v zimním období útočí na velký počet zaměstnaných lidí. Guaranu můžete preventivně užívat i jako účinný prostředek na předcházení migrénám a úporným bolestem hlavy. Tato přírodní látka má pozitivní dopady na celkový stav organismu, který celkově tonizuje a harmonizuje. Dokáže zmírnit srdeční obtíže, zrychlit metabolismus a mírnit bolest. Při fyzické aktivitě zvyšuje odolnost a vytrvalost, díky čemuž vám napomůže podávat lepší sportovní výkony. Pravidelným užíváním guarany bude váš organismus stárnout pomaleji a nebudou se v něm hromadit volné radikály, které jsou příčinou celé řady zejména civilizačních chorob. To už stojí za její vyzkoušení, co říkáte?

Publikováno: 28. 02. 2020

Kategorie: Zdraví

Autor: Romana Roubalová