Tipy a rady

Co způsobuje problémy s erekcí? Seznamte se s nejčastějšími příčinami

Dysfunkce je stav, kdy je z nějakého důvodu narušeno normální fungování. Zřejmě nejhorší noční můrou většiny může je dysfunkce erektilní. Překvapivě se netýká pouze pánů v pokročilém věku a jedinců, kteří trpí jiným onemocněním, jehož průvodním jevem je právě porucha erekce. Naopak jde o problém většiny populace, byť jsou starší muži zastoupeni v největším počtu.

Statistiky uvádí, že se s problémy tohoto druhu setká každý druhý muž ve věku nad 40 let. Potíže s erekcí však nemusí nutně znamenat erektilní dysfunkci. Může se jednat o krátkodobé selhání zapříčiněné specifickými faktory.

K nejčastějším příčinám erektilní dysfunkce patří:

Nedostatečná cirkulace krve z důvodu špatné průchodnosti cév: K problémům s erekcí obvykle dochází v momentě, kdy je oslabena hladká svalovina nebo cévní mechanismus nefunguje správně z důvodu ucpání. V neprůchodných cévách nemůže krev proudit do topořivých těles.

Psychické problémy: Velmi častým viníkem poruchy erekce jsou psychologické faktory v podobě stresu, nervozity, strachu, deprese či úzkostí. Mimo to mají vliv i na libido (ztrátu sexuálního apetitu) a vyvrcholení.

Vysoký krevní tlak a jiné chronické kardiovaskulární onemocnění: Schopnost dosažení erekce úzce souvisí se správným fungováním kardiovaskulární soustavy. V případě onemocnění (kromě vysokého krev. tlaku např, aterosklerózy, vysokého cholesterolu nebo cerebrovaskulárního onemocnění) může dojít k erektilní dysfunkci.

Neurologické potíže: K erektilní dysfunkci dochází i v momentě, kdy nervová soustava nedokáže zpracovat sexuální dráždění (např. v důsledku Parkinsonovy nemoci, problémům s míchou, roztroušené sklerózy atd.).

K dalším příčinám erektilní dysfunkce patří onemocnění močové soustavy, vrozené či traumatické faktory, ale také nezdravý životní styl (přemíra alkoholu, užívání návykových látek, kouření…).

Začněte žít zdravěji díky:

Odpočiňte si na dovolené

Zdravý životní styl je aktuálně v kurzu, je “in” a stále více lidí si uvědomuje význam volného času stráveného s rodinami případně blízkými přáteli. Proto pokud si hledáte místo pro Váš odpočinek během dovolené či víkendového pobytu, neváhejte kliknout na stránky ubytování Vysočina nebo také na oblíbené ubytování Rožnov pod Radhoštěm. Máte si z čeho vybírat – stylové penziony s wellness, útulné chaty u lesa nebo moderní apartmány. Kdekoliv se vybere, dopřejte si procházky v přírodě, detox od elektrosmogu a užívejte si život naplno.